Anugerah Creativity @ Schools

Senarai Pemenang

Inisiatif untuk mengembangkan industri kandungan digital di Malaysia

Anugerah Creativity @ Schools

Anugerah Creativity @ Schools merupakan pertandingan untuk memupuk kreativiti di kalangan anak muda Malaysia dalam bidang animasi, kesan visual dan reka bentuk permainan. Program ini dianjurkan setiap tahun dan dibahagikan kepada dua kategori iaitu LEVEL UP @ Schools Game Awards & Kre8tif! @ Schools Animation Awards.

Anugerah Permainan Digital LEVEL UP @ Schools memfokuskan aspek pengembangan permainan yang bertujuan untuk mendorong kemahiran yang sangat penting untuk masa depan industri permainan video domestik sambil memberi peluang unik kepada pelajar untuk mempamerkan reka bentuk permainan interaktif mereka.

Sementara itu, Anugerah Animasi Kre8tif! @ Schools pula merupakan pertandingan animasi untuk mendorong kemahiran dan kecekapan dalam penghasilan filem animasi sambil menyediakan platform untuk pelajar menonjolkan kreativiti dan merealisasikan idea kreatif mereka.

Pada 30 Januari, pemenang pertandingan telah diumumkan dan mereka terdiri daripada:

Anugerah Animasi Kre8tif! @ Schools

Anugerah Nama Pemenang Nama Sekolah
Johan Adam Auza'i Bin Mohamad Zaper SMK Syed Saffi
Naib Johan Muhammad Ariff Fauzan Bin Fairul Hisham SMK Bukit Merchu
Tempat Ketiga Muhammad Adam Bin Zulkifli SMK Agama Wataniah, Jerteh Terengganu
Anugerah Seni Visual Terbaik Adam Auza'i Bin Mohamad Zaper SMK Syed Saffi
Anugerah Suntingan Bunyi Terbaik Adam Auza'i Bin Mohamad Zaper SMK Syed Saffi
Anugerah Cerita Asal Terbaik Muhammad Ariff Fauzan Bin Fairul Hisham SMK Bukit Merchu
Anugerah Penyuntingan Terbaik Muhammad Ariff Fauzan Bin Fairul Hisham SMK Bukit Merchu
Hadiah Saguhati Muhammad Azim Bin Muhammad Razimi SMK Agama Wataniah, Jerteh Terengganu
Danish Irwan Khairudin SMK Kompleks KLIA
Danish Imran Khairudin SMK Kompleks KLIA
Nik Daniel Bin Nik Jessim SMK Putrajaya Presint 8 (1)
Hasya Aqilah Binti Ahmad Noor Rashidi SMK Agama Wataniah, Jerteh Terengganu
Muhammad Aiman Haikal Bin Hasrulnizam Maktab Rendah Sains Mara Arau
Mark Aldrich Bin Vincent Buyun Kolej Tun Datu Tuanku Haji Bujang
Nurul Zahra Alya Nabha Binti Muhamad Nizam SMK Telok Mas
Muhammad Danish Hakim Bin Mohd Khairulnizam Maktab Rendah Sains Mara Muadzam Shah
Nurilmi Ariq Bin Norazhar SMK Seri Keramat



Anugerah Permainan Digital LEVEL UP @ Schools

Anugerah Nama Pemenang Nama Sekolah
Johan Airil Hariz bin Zolkefli SMK Seksyen 5 Wangsa Maju
Naib Johan Beh Kai Feng SMK (L) Methodist Kuala Lumpur
Tempat Ketiga Liew Tian En SMK Bau
Anugerah Seni Visual Terbaik Liew Tian En SMK Bau
Anugerah Teknologi Terbaik Liew Tian En SMK Bau
Anugerah Audio Terbaik Airil Hariz bin Zolkefli SMK Seksyen 5 Wangsa Maju
Anugerah Reka Bentuk Terbaik Airil Hariz bin Zolkefli SMK Seksyen 5 Wangsa Maju
Hadiah Saguhati Aiman bin Amri SMK Tengku Ampuan Rahimah
Eidlan Zen Hulaif Bin Nor Azman MRSM Felda Trolak
Tiang Wen Yu SMJK Union
Tey Hann Sern SMK (L) Methodist Kuala Lumpur
Kienan Pellegrino Alexcendar MRSM Tun Mustapha
Soo See Suen SMK Seafield
Chan Ziang Pinn SMK Tinggi Bukit Mertajam
Lau Xin Hui SMK Damansara Jaya
Wan Nuraisyah Binti Wan Lokman MRSM Pengkalan Chepa
Lee Rou En SMJK Union